Pirmajai agrajai salātu ražai siltumnīcā piemērotākie ir tieši lapu salātus, nekā galviņsalāti. Jo, lapu salātu ir gaismas mazprasīgāki un ātraudzīgāki, savukārt galviņsalātiem, lai izveidotu galviņu, vajag ilgāku laiku.
Starp cik lapu salāti ir diezgan salizturīgi, tos var sēt agri. Tomēr optimālā temperatūra dīgšanai ir 15–17 C0. Augstākā temperatūrā dīgšana var pat pasliktināties. Visi salāti, izņemot kraukšķīgos ledussalātus (Iceberg) aug vienādi ilgi – aptuveni vienu mēnesi.
Lai siltumnīcā audzētie lapu salāti izaugtu ātri, lekni un sulīgi:
Izaudzē dēstus
Lai iegūtu kvalitatīvus salātus, ieteicams izaudzēt dēstus. Ja grib stādīt salātus siltumnīcā aprīļa beigās, tad sēklas sēj marta beigās (pirms mēneša). Ja vēlas salātus uzturā lietot ilgāku laiku, var sēt salātus nelielos daudzumos ik pa nedēļai.
Nestādi par ciešu
Kamēr salāti ir mazi, var šķist, ka attālums starp salātu stādiņiem 25-30 cm ir pietiekami, vai pat par lielu. Kad salāti paaugsies, šis attālums būs labs vai pat mazu. Vietas trūkums traucēs augiem augt un veicinās puves attīstību.
Nestādi par dziļu
Salātiem aušanas sākumā stublājs ir ļoti īss un augšanas pumpurs atrodas pie pašas zemes. Ja tam uzber virsū augsni, gaismas trūkuma dēļ apstāsies. Rezultātā augs iet bojā vai attīstās puve.
Laisti ar mēru
Pārmērīgs mitrums var būt par iemeslu puvei. Protams, arī bez mitruma salātiem neiztikt, tāpēc laistiet salātus ar mēru! Vislabākais risinājums ir pilienlaistīsanas sistēma, kas dod iespēju salātiem saņemt mitrumu tieši tad, kad tas nepieciešams.
Pabaro salātus ar kalciju
Karstā laikā salātiem var pietrūkt kalcijs. Par to liecina salātu lapu malu nekroze. Lai to novērstu, karstā laikā jāseko, lai salātiem netrūkt mitruma, kā arī lapas jāapsmidzina ar kalciju saturošu mēslojumu - kalcija nitrātu (50 grami uz 10 litriem ūdens). Specialisti iesaka smidzināt salātus no rīta.
Uzpasē, lai nav par aukstu un par sausu
Ja salātiem trūkst mitruma un ir par aukstu, salātu lapas būs rūgtas.