Lakši visupirms ir brīnišķīgs C vitamīna avots, taču, ēsti regulāri, palīdzēs novērst holesterīna uzkrāšanos asinīs, stiprinās sirdi, pazeminās asinsspiedienu, kā arī stimulēs vielmaiņu.
Savvaļā laksis (Allium ursinum) aug ēnainos, mitros mežos. Meža ķiploks ir sīpolu dzimtas lakstaugs, tam ir divas, retāk trīs, garenas lapas. Zied maijā un jūnijā, baltiem, skaistiem ziediem. Bieži sastopams upju krastos, taču lakšiem nepatīk tieši saules stari
Lakšu latīniskais nosaukums (Allium ursinum) nozīmē lāča ķiploks. Tā nav nejaušība - pamodušies pēc ziemas miega, lāči tik tiešām mielojas ar mazajām, zaļajām vitamīnu bumbām, līdz atgūst spēkus doties medībās pēc nopietnākas maltītes. Kas labs izsalkušam lācim - pilnīgi noteikti noderēs arī cilvēkam. Pateicoties, auga ķīmiskajam sastāvam tas stimulē gremošanas trakta darbību, labvēlīgi ietekmē asins sastāvu, attīra ādu, palīdz pret saaukstēšanos, stiprina imūnsistēmu, palīdz uzlabot sirds - asinsvadu sistēmas darbību, paātrina vielmaiņu, tam raksturīga ir izteikta baktericīda iedarbība. Lakši visupirms ir brīnišķīgs C vitamīna avots, taču, ēsti regulāri, palīdzēs novērst holesterīna uzkrāšanos asinīs, stiprinās sirdi, pazeminās asinsspiedienu, kā arī stimulēs vielmaiņu.
Dārza darbi norit labāk, ja katram darbam ir piemēroti augstas kvalitātes dārza instrumenti.