Sparģeļu audzēšana ir visai laikietilpīgs process.
Ir baltie un zaļi sparģeli. Baltie ir maigāki un kraukšķīgāki, savukārt zaļie – bagātāki ar aktīvajām vielām.
Izvēloties stādījumam atbilstošu vietu, būtiski pievērst uzmanību tādai, kura dienā iesilst visātrāk un kurā visilgāk saglabājas siltums, saules gaisma.
Sparģeļu stādīšanas periods ir no aprīļa (tiklīdz zeme iesilusi 7-10 grādiem) līdz jūnija sākumam – tiklīdz zeme vairs nav sasalusi, bet arī nav pārāk izžuvusi. tāpēc jāizvēlas plaša un saulaina vieta. Vispiemērotākais ir atklāts, līdzens lauks dienvidu, dienvidrietumu nogāzēs (saulaina vieta). Nevajadzētu izvēlēties ziemeļu nogāzes un noēnotu vietu, kā arī tādu, kur mēdz būt stipras salnas, miglas vai ilgi stāv ūdens peļķes.
Siltāks pavasaris ļauj veidoties sulīgākiem un garāšā maigākiem augiem. Savukārt auksts pavasaris liek augiem veidoties lēnāk un nereti tie ir šķiedraināki.
Sparģeļi ir ilggadīgi - tie nemīl pārstādīšanu. Pareizi audzējot un uzturot, sparģeļi dos ražu nākamos desmit līdz 15 gadus, iespējams, arī ilgāk. Lai sparģeļi varētu augt trekni un uzkrātu spēkus nākamajām sezonām, nedrīkst aizmirst par mēslošanu.
Ja sparģeli audzē kā dekoratīvu dobjaugu, var pieļaut nelielu noēnojumu, bet, ja ražas ieguvei, ēnaina vieta samazinās jauno dzinumu apjomu un kvalitāti.
Augsnei jābūt labi drenētai, smilšainai un vieglai, trūdvielām bagātai, lai sparģelis var izlaist savas lielās saknes gan uz sāniem, gan dziļumā. Augsnes skābuma līmenim jābūt pH 5,5–6,5. Neiesaka sparģeļus audzēt smagā augsnē un tādā, kur ātri veidojas virskārtas garoza.
Attālums starp stādiem ir 25 – 40 cm, bet starp sparģeļu rindām - 1,5 m, lai sparģeļu lapām būtu vieta, kur izplesties - tam nepieciešama liela vieta. Sparģelis izaug līdz pat 2 m garš un kupls. Ja sparģeļi iestādīti par biezu, tad rindstarpas nevēdinās un augiem var piemesties slimības.
Sparģeli stāda 15 – 30 cm dziļumā. Stādam jābūt pilnībā nosegtam.
Ja sparģeļu saknes apžuvušas, tās pirms stādīšanas var iemērkt ūdenī. Pēc iestādīšanas sparģeli kārtīgi salaista.
Lai iegūtu kvalitatīvu sparģeļu ražu, jābūt iespējai lauku vai dobi laistītlai sparģeļu dzinumi nepārkoksnējas un nekļūst rūgti.
Uzturvielu ziņā sparģeļi ir prasīgs augs. Lai nesamazinātu ražu, arī nezāļu augšanu nedrīkst pieļaut.