Agrās šķirnes uzglabājas īsāku laiku, nekā vēlās. Tomēr praksē lielāka nozīme ir nevis šķirnes agrīnumam, bet tam, kas ar kartupeli noticis vasarā, kā arī glabātavas temperatūrai, mitrumam un tumsai. Bet sākumā izšķirošās ir pirmās divas nedēļas pēc ražas novākšanas, pēc kurām atlasa bojātos bumbuļus. Savukārt uzglabāšanas apstākļi nosaka, cik veiksmīgs būs miega periods, kad kartupelis vienkārši uztur dzīvību, gaidot pavasari.
Pēc kartupeļu novākšanas svarīgi gan ēšanai, gan sēklas materiālam domātos kartupeļus, pareizi uzglabāt.
Kartupeļiem glabāšanas posmā nepieciešams vēsums un vislabāk, ja temperatūra ir no 4 °C līdz 8 °C. Ja temperatūra ir augstāka par 10 °C, kartupeļi ātri sāks dzīt asnus, sāks sažūt un sarauties. Savukārt, ja uzglabāšanas temperatūra ir zemāka par 2 °C, bumbuļos uzkrātā ciete pārstrādāsies cukurā un kartupeļiem būs nepatīkama, salkana garša. Būtiski ir, lai temperatūra būtu stabila un nemainīga. Mainīga temperatūra saīsina kartupeļu atpūtas periodu. Tad pastāv iespēja, ka tie jau ziemas vidū pamostas un sāk veidot asnus.
Arī gaisa mitrumam ir liela nozīme.
Relatīvajam gaisa mitrumam vietā, kur glabājas kartupeļi, vajadzētu būt no 80 līdz 95%. Sākumā gaisa mitrums nav tik svarīgs kā gaisa cirkulācija, pat caurvējš, lai nožāvētu mitros bumbuļus, jo kartupeļi vēl intensīvi elpo un izdala ūdeni jeb svīst. Savukārt mitrums uz bumbuļiem rada labvēlīgus apstākļus slimību attīstībai, proti, tie var sākt bojāties un pūt. Vislabvēlīgākos nosacījumus kartupeļu ražas uzglabāšanai var nodrošināt kartupeļu pagrabi, kuros valda tumsa, stabila temperatūra un nemainīgs gaisa mitrums.
Piemērotākā uzglabāšanas kaste.
Nelielu kartupeļu daudzumu var uzglabāt dabīgas šķiedras maisā vai pītā grozā, savukārt lielākam daudzumam kartupeļu piemērotākas būs koka vai plastmasas kastes ar spraugām. Labāk, ja kases ir seklas, nevis dziļas. Galvenais, lai kartupeļiem piekļūtu gaiss un tie labi vēdinātos. Tāpēc kartupeļu uzglabāšanai nederēs plastmasas maisi.
Nelikt cieši blakus āboliem un bumbieriem.
Kartupeļus nedrīkst uzglabāt cieši blakus āboliem un bumbieriem, jo tie izdala etilēnu, kas veicina citu dārzeņu un augļu ātrāku nobriešanu un līdz ar to arī bojāšanos.
Ko darīt, ja maiss kartupeļu jāuzglabā pilsētas dzīvoklī?
Ledusskapis noteikti nebūs labākais risinājums, bet gan tumšā vietā novietota koka kaste vai plastmasas kaste ar šķirbām vai audekla maisi, kas nodrošinās kartupeļiem gaisa apmaiņu, jo arī maisos bumbuļi turpinās elpot, paaugstinot temperatūru ap sevi. Lai maisā vai kastē nevairotos baktērijas, ieteicams tos izklāt ar pīlādža lapām. Savukārt sasnošanu samazina sausas piparmētru lapas.
Krājumus regulāri jāpārbauda.
Kartupeļus nepieciešams regulāri pārbaudīt, lai gadījumā, ja kāds sācis pūt, to uzreiz varētu izņemt laukā. Ja pamanīts kāds kartupelis ar asniem, tas noteikti būs bojāts, tas jāizņem laukā un pēc iespējas ātrāk jāizlieto. Taču parasti visi vienā vietā glabājamie kartupeļi asno vienlaikus.