Kāpostu daudzveidība ir pārsteidzoša – dažādu šķirņu kāposti var būt lielisks papildinājums ikdienas ēdienkartei. Taču labu kāpostu audzēšana prasa zināšanas un rūpību.
Galviņkāposti tiek sēti ne vēlāk kā marta beigās, izstādīti aprīļa vidū. Glabāšanai paredzētos kāpostus sēj mēnesi vēlāk. Augšanai nepieciešama bagātīga, irdena augsne un regulāra kopšana, lai novērstu kaitēkļu rašanos.
Sarkanie galviņkāposti ir pateicīgāki audzēšanai, jo kukaiņi tos mazāk bojā, un tie saglabājas svaigi ilgāk. Pieejamas gan agrās, gan vēlīnās šķirnes, un tās labi glabājas pagrabā.
Virziņkāposti jeb Savojas kāposti ir ar interesantām rievainām lapām, kas labi noder tīteņiem. Audzēšana var būt sarežģīta, jo lapas neizveido blīvu galviņu, tāpēc bieži vien ir pakļauti kukaiņu uzbrukumiem.
Ziedkāpostu audzēšana ir izaicinoša, jo tie ir ļoti prasīgi pēc barības vielām. Ziedkāpostiem nepieciešams bagātīgs barības vielu klāsts, tostarp molibdēns, kas nodrošina to specifisko krāsu. Tie nepatīk ne pārāk aukstam, ne karstam laikam, un bieži jārušina un jāravē.
Brokoļus var sēt gan agrā pavasarī siltumnīcā, gan maijā uz lauka, lai nodrošinātu gan agru, gan vēlu ražu. Brokoļus nav viegli uzglabāt ilgi, tāpēc tos ieteicams izmantot svaigus.
Romanesko kāposti ir hibrīdi, kas iegūti, krustojot ziedkāpostu un brokoli. Audzē tos līdzīgi kā ziedkāpostus, bet jāatceras, ka raža var neatbilst cerētajam izskatam.
Briseles kāposti ir viegli audzējami, sēj agrā pavasarī un novāc vēlu rudenī. Augustā katram stādam jānogriež galotne, lai izveidotos galviņas.
Pakčojs ir ērti audzējams, īpaši siltumnīcā. Uz lauka stādīšana nav tik lietderīga, jo gardās lapas ātri vien nograuž kaitēkļi.
Lapu kāposti jeb kalē kāposti var tikt audzēti gan siltumnīcā, gan uz lauka. Tie ir izturīgi pret salu un var tikt novākti visu sezonu.
Kolrābis ir krustziežu dzimtas kāpostaugs, kas sējams jūnijā. Tas ir viegli audzējams un nepakļaujas kaitēkļu uzbrukumiem.
Audzējot kāpostus bioloģiski, jāņem vērā, ka daļu ražas nāksies zaudēt kaitēkļu dēļ. Tomēr pareiza augu seka, insekticīdu sieta izmantošana un citu metožu ievērošana var palīdzēt aizsargāt kāpostus un nodrošināt labu ražu. Bioloģiski audzēti kāposti nereti izskatās mazāk glīti nekā veikalos nopērkamie, taču tie ir veselīgāki un brīvi no ķimikālijām.