Rudens avenes jāapgriež, citādi samazināsies raža.
Rudens avenes atšķirībā no vasaras avenēm ražo uz viengadīgajiem dzinumiem, tā ka vecie dzinumi krūmam vairs nebūs vajadzīgi - tos droši var griezt nost. Pavasarī izaugs jauni dzinumi, un ogas veidosies uz tiem. Kad rudens aveņu sezona beigusies, bet ziema vēl nav sākusies, ir piemērotākais brīdis šim darbam. Griezt vari vai nu vienkārši ar šķērēm, vai nazi, vai, ja stādījumi lielāki, ar trimmeri. Avenēm atstāj aptuveni pussprīdi augstus celmiņus.
Ja tas netiek izdarīts, tad pavasara pusē jāsagaida dārza darbiem piemēroti laika apstākļi un aveņu dzinumi steigšus jānogriež. Ražos arī avenes, kam nav apgriezti stublāji. Ogas ienāksies agrāk, taču kopīgā raža būs daudz mazāka un kvalitāte – sliktāka, kā arī rudens apgriešana pasargās avenājus no slimību attīstības.
Tiesa, rudens avenes izslavētas ar to, ka slimības un kaitēkļi tām kaitē maz, tomēr inficēšanās iespēja tik un tā pastāv - uz vecajiem stublājiem var saglabāties un pārziemot slimības, kas draud pāriet uz jaunajiem dzinumiem. Jo ilgāk ļauj vecajiem dzinumiem palikt, jo lielāks infekciju risks. Profilakses nolūkos jāraugās, lai dārza avenēm blakus neaugtu pret plaisāšanu ieņēmīgās meža avenes un savvaļas kazenes.
Avenes stāda saulainā vietā, kur ogulājiem piekļūst vējš, lai ātrāk nožūtu augu lapas un kāti. Nezāles ļoti ierobežo gaisa plūsmu starp augiem, tāpēc svarīgi ir apkarot nezāles. Jāizvairās arī no pārmēslošanas, it īpaši ar slāpekli, jo tas veicina ļoti ieņēmīgo sulīgo auga audu pārmērīgu augšanu.