Daudzi dārzkopji bieži meklē veidus, kā pasargāt savu dārzu no gliemežiem, un viens no risinājumiem ir izmantot augus, kuru smarža vai garša šiem kaitēkļiem nav pievilcīga. Lai gan gliemežus pilnībā atbaidīt ar augiem var būt grūti, to skaits un nodarītie postījumi ievērojami samazināsies, ja dārzā izmantosiet pareizās kultūras.
Veikalos arvien biežāk var atrast dažādus līdzekļus cīņai ar gliemežiem, tostarp arī puķu sēklu maisījumus, kuriem pievienoti nosaukumi, kas sola atbaidīt gliemežus no jūsu dārza. Lai gan šie maisījumi nevar pilnībā iznīcināt gliemežus, tie tomēr var samazināt kaitēkļu aktivitāti un padarīt dārzu mazāk pievilcīgu šiem nelūgtajiem viesiem.
Dažādi augi, kuru smarža vai garša nepatīk gliemežiem, ir labs risinājums dārza aizsardzībai. Starp populārākajiem augiem, kas palīdz cīņā pret gliemežiem, ir kosmejas, laumziedes, rudbekijas, cinnijas, pelašķi un rudzu puķes. Šie augi ne tikai rotās jūsu dārzu, bet arī kalpos kā dabisks barjers pret gliemežiem.
Aromātiskie augi gliemežiem nepatīk
Papildus ziediem gliemežiem nepatīk arī daži garšaugi. Piemēram, piparmētra, rozmarīns, timotiņš, pētersīļi, timiāns, baziliks un lavanda. Šie aromātiskie augi ne tikai smaržo lieliski, bet arī atbaida gliemežus ar savu spēcīgo aromātu.
Esiet uzmanīgi ar samtenēm!
Daudziem samtenes ir ne tikai dekoratīvi augi, bet arī efektīvi dārza palīgi, kas atbaida dažādus kaitēkļus. Diemžēl gliemežiem samtenes ir īsta delikatese! Tā kā samteņu aromāts piesaista gliemežus, nevis tos atbaida, tās ir jāsēj ar piesardzību, ja nevēlaties veicināt gliemežu aktivitāti savā dārzā.
Papildu padomi cīņā ar gliemežiem
Papildus augiem ir arī citi dabīgi veidi, kā samazināt gliemežu skaitu dārzā. Viens no tiem ir mulčēšana ar asām materiāliem, piemēram, gliemežiem nepatīk sausa mulča vai oļi, kas viņiem ir nepatīkami šķērsot. Vēl viens risinājums ir izmantot dabiskas barjeras, piemēram, olu čaumalas vai kafijas biezumus, kas darbojas kā fizisks šķērslis un traucē gliemežiem kustēties pa dārzu.