Dzīvžogam jāpievērš uzmanība tikai 2-3 reizes gadā, tāpēc izvēlieties sev tīkamākās idejas un eksperimentējiet. Ja rezultāts nebūs apmierinošs, varēsiet to labot pēc 2-3 mēnešiem.
Pirmais solis dzīvžoga veidošanā ir iepazīšanās ar augiem. Ir svarīgi zināt, kāda ir augu suga un šķirne. Uzziniet par katru augu internetā, pierakstiet, kas un kur aug. Šī informācija palīdzēs jums noskaidrot, cik reizes augus var apgriezt, cik augstu tie aug, cik lielā attālumā tos vajadzētu stādīt, un kas tiem patīk vai nepatīk. Tas viss noderēs dārza un dzīvžoga uzturēšanai.
Dārza instrumentu komplekts
Lai darbs noritētu veiksmīgi, nepieciešami profesionāli un uzticami rīki. Šeit ir daži galvenie instrumenti, kas noderēs:
- Dzīvžoga šķēres: Garie rokturi un garie asmeņi ir būtiski, lai veidotu dzīvžogu.
- Šķēres zaru izgriešanai: Neliela izmēra rīks ar īsiem, platiem asmeņiem, ideāli piemērots atsevišķu zaru izgriešanai.
- Krūmgrieži: Elektriskās vai benzīna dzīvžogu šķēres, kas paredzētas dzīvžogu apgriešanai un formēšanai.
- Platais lapu grābeklis: Lapu un nozāģētu zaru savākšanai no dzīvžoga.
- Lāzera līmeņrādis: Noderīga ierīce dzīvžoga augstuma noteikšanai. To var aizstāt ar vienkāršu līmeņrādi un virvi.
Neaizmirstiet arī par atkritumu maisiem, cimdiem, trokšņa slāpējošām austiņām un citiem rīkiem, kas palīdzēs paveikt darbu ātri un droši.
Dzīvžoga veidošana
Dzīvžoga veidošana nav sarežģīta. Sāciet ar apakšas apgriešanu un virzieties uz augšu, veidojot apļveida kustības. Dzīvžoga apakšai jābūt nedaudz biezākai nekā augšai. Pēc malu izlīdzināšanas ķerieties klāt augšējai daļai, izmantojot lāzera līmeņrādi vai virvi.
Ja dzīvžogam ir noteikta ģeometriskā forma, izmantojiet krūmgriezi. Pēc griešanas ar dzīvžogu šķērēm rūpīgi izgrābiet un savāciet nozāģētos zarus un lapas. Apgrieziet dzīvžogu reizi mēnesī, jo dažus zarus var nolocīt, un tie atkal iztaisnosies.
Dzīvžogu līmeņi
Dzīvžogiem var būt trīs līmeņi:
- Augsts (3-5 metri): Piemērots, lai aizstātu sētu un pasargātu no vējiem un sniega.
- Vidējs (1-2 metri): Labi der gan zemes gabala malā, gan iekšpusē, nodrošinot aizsardzību no cilvēkiem un dzīvniekiem.
- Zems (līdz 1 metram): Ideāli piemērots akmensdārzos, gar takām un citiem dārza elementiem, kalpojot dekoratīviem mērķiem.
Katram dzīvžoga līmenim nepieciešama atšķirīga kopšana. Piemēram, tūjas ir populāras augstu dzīvžogu veidošanai, ligustrs ir piemērots vidēja augstuma dzīvžogiem, bet īlekss un citi augi - zemiem dzīvžogiem.
Laistīšana un kopšana
Sausās dienās dzīvžogi jālaista, lai tie augtu zaļi un kupli, veidojot blīvu sienu. Tas ir dzīvžoga galvenais mērķis.