Polietilēna plēve kļuva par konkurentu stiklam galvenokārt tādēļ, ka tā piedāvāja vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar stikla siltumnīcu pārsegumu.
Pirmkārt, polietilēna plēves ir izturīgākas pret mehāniskiem bojājumiem salīdzinājumā ar stiklu, kas ir pakļauts plīsumiem un sagraušanai, piemēram, krusu, saskarsmē ar akmens gabaliem vai citiem objektiem.
Otrkārt, polietilēna plēve labāk ļauj caurās gaismas starus, kas ir būtisks faktors augiem, jo tie saņem vairāk enerģijas no saules. Salīdzinot ar stiklu, kas nelabprāt laiž cauri dažādu spektru gaismas starus, polietilēna plēve nodrošina labvēlīgāku mikroklimatu, kas veicina agrākas un lielākas ražas.
Turklāt modernās polietilēna plēves ir izgatavotas ar īpašiem stabilizatoriem, kas paildzina to kalpošanas laiku līdz 3-4 gadiem vai pat ilgāk. Šie stabilizatori padara plēvi izturīgāku pret gaismas un termiskajiem apstākļiem, kā rezultātā palielinās siltumnīcu efektivitāte un ražīgums.
Lai gan stabilizētās polietilēna plēves var būt nedaudz dārgākas par parastajām plēvēm, šīs investīcijas atpazīstamas ar ilgāku kalpošanas laiku un labākiem rezultātiem augu audzēšanā. Tādēļ šodienas siltumnīcu ražotāji, piemēram, Averto, izmanto stabilizētas polietilēna plēves, lai nodrošinātu augstas kvalitātes un efektivitātes siltumnīcu risinājumus.