Pagaidām vēl nav viennozīmīgas atbildes uz jautājumu par to, kāda veida siltumnīca - stikla, plēves vai polikarbonāta, ir labākā. Katram siltumnīcu veidam ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc katrs gadījums ir jāizskata atsevišķi. Ne vienmēr ir jāseko modei un jāpērk jaunākais. Var izrādīties, ka vecāki, laika gaitā pārbaudīti materiāli, būs daudz labāk piemēroti konkrētiem mērķiem.
Pirms iegādāties siltumnīcu, ir jāatbild uz šiem jautājumiem: Kādam mērķim Jums nepieciešama siltumnīca? Ko Jūs audzēsiet? Kāda ir vēlamā platība? Kurā sezonā siltumnīca tiks izmantota? Kā arī, cik daudz laika veltīsiet siltumnīcas labiekārtošanai? Kā izveidot siltumnīcu un cik daudz naudas esat gatavi tai tērēt? Uz visiem šiem jautājumiem ir jāatbild tikai tad, kad tos būsiet rūpīgi apdomājuši.
Pārklāt siltumnīcu ar plēvi nav sarežģīti, un plēves sienas un jumtus vienmēr var viegli demontēt. Vienīgais trūkums - plēves būs jāpārvelk katru gadu. Toties ziemas laikā par to var aizmirst, jo, ja ziemas laikā Jums neizdosies apmeklēt siltumnīcu un attīrīt to no sniega, tad tas ir pats labākais variants.
Vēl viena plēves siltumnīcu priekšrocība ir tāda, ka uz ziemu plēve tiek noņemta, bet siltumnīcas augsni sedz sniegs, kas nodrošina dabisko mitrumu un temperatūru augsnē mītošajiem mikroorganismiem. Slēgtās siltumnīcās, kurās augsni ziemas laikā sniegs nepārklāj, augsne caursalst un mikroorganismi mirst, tāpēc slēgtā siltumnīcā augsne ir jāpārklāj ar mēslojumu vai sniegu, jo pretējā gadījumā tā nepaspēs atkust uz sezonas sākumu.
Bieži tiek uzdots jautājums par to, vai siltumnīcai ir nepieciešami pamati. Arī uz šo jautājumu atbilde ir individuāla. No vienas puses, siltumnīca uz pamatiem ir izturīgāka, bet, ja radīsies vēlme to pārvietot, tas būs problemātiski un dārgi.