Biete mīl liešanu ar lietus metodi un biežu, bet uzmanīgu augsnes uzrakšanu.
Pēc otrās retināšanas bietes piebaro ar minerālvielu mēslojumu.
Vislabāk bietes aug šaurās dobēs, kuru platums nepārsniedz 3 rindas, bet attālums starp augiem ir 15-17 cm.
Burkāni ir regulāri jālaista līdz brīdim, kad parādīsies pirmie dīgsti. Pēc dīgstu parādīšanās burkānus nav ieteicams laistīt 12-15 dienas, ja vien šīs dienas nav ļoti karstas un sausas. Tas ļaus saknēm pēc iespējas dziļāk ieiet augsnē.
Ja sinepes iestāda blakus zirņiem, tad zirņu raža būs divas reizes lielāka.
Dilles labāk stādīt saulē, jo ēnā samazinās diļļu lapu aromāts. Zem dillēm neber pelnus un kaļķus.
Jūlija vidū no seleriju augļiem uzmanīgi novāc zemi un notīra ar lupatiņu. Pēc 15-50 minūtēm tos aprušina. Laistīšanu veic tikai pēc 2-3 dienām.
Lai stimulētu ķirbju augšanu, ķirbja stīgas piestiprina pie augsnes un iesakņo.
Ķirbju kultūras augus, piemēram, gurķus, patisonus, kabačus var audzēt šādā veidā: sagriezt velēnu 10x12 cm lielos kvadrātus, pagriezt ar saknēm uz leju, izveidot padziļinājumu un tajā iestādīt sēklu.
Lai rabarberi augtu resni, augsni zem augiem mēslo katru gadu.
Ar nātru uzlējumu nav ieteicams mēslot pupiņas, zirņus, lokus, ķiplokus, pupas.
Ābelēm un bumbieriem ir nepieciešams vairāk kālija, bet ķirsim slāpekļa.
Ja katru dienu stādus glāsta 1-2 minūtes, tie neizstiepsies. Pieskārienu rezultātā izdalās etilēns, kas bremzē šo procesu.
Nātre palielina tuvumā esošo augu noturību pret slimībām. Tieši tāpēc ir ieteicams veikt starpvagu mulčēšanu ar sasmalcinātām nātrēm.
Sinepes saturoši siderīti bagātina augsni ar fosforu un sēru, kā arī attīra augsni no zemes vēžiem un drātstārpiem.
Sīpoli labāk augs tur, kur iepriekš auga sinepes.
Augi-repelenti: lupīna, strutene, lielā krese, kliņģerīte, samtenes, sīpoli, biškrēsliņš, skābā vērmele.
Zemenes ir vēlams mulčēt ar skujkoku nobirām. Tas uzlabos ogu garšu, kā arī palīdzēs tikt galā ar pelēko puvi, smecernieku, ērci un drātstārpu. Savukārt mulčēšana ar papardi palīdzēs zemenēm tikt galā ar nematodēm un pelēko puvi.
Negaidītas salnas gadījumā augus aplaista ar imunocitofītu vai cirkonu. Ir iespējams izmantot arī sīpolu mizu uzlējumu. Izmantot 10 l ūdens uz 0,5 litru burku ar mizām, uzvārīt un atstāt uz 12 stundām, pēc tam noliet šķidrumu caur sietu. Smidzināšanai atšķaidīt ar ūdeni attiecībā 2/10.
Iestājoties aukstajam laikam, siltumnīcā ienes spaiņus ar karstu ūdeni, uz metāla loksnēm saliek sasildītus ķieģeļus.
Lai palielinātu zemeņu ražu vasaras otrajā pusē, pavasarī ir jāizlauž ziedneši.
Lai palielinātu ražu dārzā, ir jāpiesaista kukaiņi-apputeksnētāji. Šim mērķim tiek sēts rozā un baltais āboliņš, auzenes, skarene. Arī balto sinepju un burkānu ziedi piesaista kukaiņus.
Gar kartupeļiem un tomātiem iestādītās bietes palīdz tiem tikt galā ar lakstu puvi.
Dilles ir labs gurķa biedrs.
Ja pie katra kāposta stāda ierok nātres kātu, tad kāposti labāk ieaugs.
Cīņai ar kāpostu tauriņiem un laputīm starp kāpostiem sēj dilles, koriandru, seleriju, samtenes, kliņģerītes, kā arī izliek vērmeļu zarus.
Stādot kāpostus, bedrītēs ieber sauju pelnu, kas palīdz pret drātstārpu un nodrošina mēslojumu.
Lai palielinātu ražu un uzlabotu garšu, sīpolus jūlija pirmajā pusē vispirms laista ar sālsūdeni, 2 tējkarotes sāls uz 10 litriem ūdens, bet pēc tam ar parastu ūdeni.
Ja burkāni aug slikti, to vagas aplej ar sālsūdeni - viena tējkarote uz 10 litriem ūdens.
Gurķis ir prasīgs attiecībā pret mitrumu, it īpaši ziedēšanas un augļu nogatavošanās laikā. Tomēr, ziedēšanas laikā laistīšanu ir ieteicams samazināt, bet tad atkal atsākt. Tas veicinās ātrāku augļu veidošanos.
Karstā laikā gurķus ir ne tikai jālaista, bet arī bieži jāapsmidzina.
Gurķu ziedputekšņi iet bojā pie t>30ºC, tāpēc šajā laikā siltumnīcā ir jāizvieto ūdens tvertnes.
Zemas temperatūras un lielās nakts un dienas laika temperatūras atšķirības pasliktina gurķu garšu. Gurķi necieš caurvēju.
Paaugstināts ogļskābes saturs gaisā paātrina augļu nogatavošanos un palielina ražu. Šī iemesla dēļ siltumnīcās ir noderīgi izvietot tvertnes ar govju mēsliem un laiku pa laikam tos maisīt.
Ja vasaras sākumā ir parādījušies pirmie piparu augļi, bet ziedēšana ir beigusies, šie augļi ir jānoņem. Augi sāks ziedēt ar divkāršu spēku un sezonas beigās dos lielu ražu.
Lai nodrošinātu svaiga gaisa piekļuvi piparu saknēm biežāk rušiniet augsni un nepieļaujiet augsnes pārklāšanos ar garozu.