Krāsu lokā ir attēlotas tikai trīs pamatkrāsas - sarkana, dzeltena, zila, un starp tām veidojas atvasinātās krāsas - oranža, zaļa, violeta. Mēs uztveram spektru no dzeltenas līdz sarkanai kā siltu, no zilas līdz zaļai kā aukstu. Ja savienojat kādas divas krāsas aplī ar taisnu līniju, jūs iegūstat divas savstarpēji papildinošas krāsas. Šīs krāsas veido kontrastu, tādējāti pastiprinot viena otru. Ziedu dārzā tie piesaista acis ar savu spilgtumu un jautrību.
Lai uzzinātu maksimālo krāsu saskaņu, ievietojiet vienādmalu trīsstūri krāsu ritenī un pagrieziet, kā vēlaties. Trijstūra virsotnes vienmēr norādīs uz krāsām, kas nodrošina kontrastējošu, bet harmonisku krāsu saskaņu. Piemēram, sarkanā krāsa ir apvienota ar zilu un dzeltenu. Oranža krāsa ir apvienota ar zaļu un violetu.
Jebkura apļa ceturtdaļa sastāv no toņiem, kas vienmērīgi pāriet viens otrā vai toni uz toni. Puķu dobes, kas veidotas pēc šī principa, mūs iedarbojas maigi un harmoniski.
Bet, kā ir ar balto krāsu dārzā?
Varavīksnē vai krāsu (hromatiskajā) aplī nav baltas krāsas. Baltā krāsa netiek uzskatīta par īstu. Tomēr dārzā, kā nekur citur, balts ir obligāts. Kopā ar citu krāsu baltā krāsa tiek pārveidota no spilgtas uz pasteļtoni. Šīs nokrāsas piešķir dārzam romantisku pieskaņu, īpaši mākoņainās dienās.
Spilgtas krāsas izskatās izteiksmīgas tikai saulainās dienās.
Zaļā krāsa dārzā.
Dārza īpašnieki parasti zaļo krāsu neuzskata par krāsu, jo tā ir dabiska dārzā. Tajā pašā laikā ar savu mierīgo fonu tas tikai piešķir krāsām spilgtumu un izteiksmīgumu, ziedi vienkārši mirdz uz zaļā fona. Zaļā krāsa dod plašas iespējas radošumam. Tas spēj mainīties no zilgani zaļas uz dzelteni zaļu, ar baltu vai sudraba pieskaņu.