Profilēts polikarbonāts
viļņots vai trapecveida profils. Izmanto ēku jumtu un fasāžu apšuvumam.
Šūnveida polikarbonāts
sastāv no vairākām gludām loksnēm, kuru iekšpusē atrodas šūnas (šūnveida). Piemērots siltumnīcu, starpsienu ražošanai biroja un dzīvojamās telpās. Tiem ir plašs krāsu klāsts un dažāda caurspīdīguma pakāpe.
Monolīts polikarbonāts
cietas loksnes bez iekšējiem tukšumiem. Tie izskatās kā silikāta stikls. Gofrētā monolīta polikarbonāta plāksnes var būt dažāda biezuma, izmēra un krāsas.
Šodien siltumnīcu būvniecības laikā, lapenes, nojumes utt., polikarbonāts tiek plaši izmantots. Kā izvēlēties kvalitatīvu polikarbonātu un kā ar to pareizi strādāt, lai polikarbonāts kalpotu daudzus gadus.
Kas ir labāks: polikarbonāts vai stikls?
Izvēloties seguma materiālu siltumnīcai, nojumei vai lapenei, daudziem patērētājiem ir grūti izvēlēties: stiklu vai polikarbonātu? Abiem materiāliem ir gan priekšrocības, gan trūkumi.
Izturība
Polikarbonāts ir 200 reizes stiprāks par stiklu. Tas lieliski iztur dažādus triecienus, abrazīvus, spiedienu (piemēram, sniegu). Pat iespiešanās gadījumā veidojas tikai objektam proporcionāls caurums, un visa loksne paliek neskarta.
Ķīmisko vielu ietekme
Ciktāl tas attiecas uz ķīmisko izturību, parastais stikls tomēr ir pārāks par polikarbonātu. Piemēram, daži hermētiķi sadalās saulē, izdalot vielas, kurām savukārt ir postoša ietekme uz polikarbonātu. Tāpēc polikarbonāta uzstādīšana uz hermētiķa nav ieteicama.
Parastais stikls laiž cauri gandrīz 100% gaismu. Savukārt polikarbonāta gaismas caurlaidība vidēji ir 85-88%.
Krāsa
Abi materiāli var būt dažādās krāsās. Parastais stikls nelaiž cauri ultravioleto starojumu (zem tā nevar sauļoties). Kvalitatīvam polikarbonātam vienā pusē ir īpašs pārklājums, kas arī aizkavē UV starojumu.
Svars
Nevienam tas nav noslēpums, ka stikls ir smags materiāls. To ir grūti transportēt, celt. Balstiem zem stikla jumta lapenē, siltumnīcā vai nojumē jābūt ar atbilstošu izturību. It īpaši, ja izmantojat biezu izturīgu stiklu.
Savukārt, tāda paša biezuma polikarbonāts ir 2-16 reizes vieglāks par tāda paša biezuma un loksnes izmēra stiklu (atkarībā no konstrukcijas). Attiecīgi polikarbonāta jumtam būs daudz mazāks svars un tam nebūs nepieciešami īpaši spēcīgi balsti.
Siltumvadītspēja
Salīdzinot ar stiklu, polikarbonāts labāk saglabā siltumu. Ja šo materiālu izmanto siltumnīcu iestiklošanai, ir jānodrošina pietiekama ventilācija, lai siltajā sezonā augi nepārkarstu un neaizietu bojā.
Apstrāde
Stiklu griež ar speciālu instrumentu – stikla griezēju. Pats process prasa noteiktas prasmes. Jo biezāks stikls, jo grūtāk to sagriezt. Izmēru pielāgošana par milimetru vai diviem ir gandrīz neiespējama. Ja darbības laikā rodas kļūda, pastāv liela varbūtība, ka tiks nepareizi sagriezts viss stikls. Turklāt, stikls bieži saplīst griežot, pat ja to dara eksperts. Arī caurumu urbšanai stiklā tiek izmantoti speciāli urbji. Pēc griešanas paliek asas malas, ar kurām var sagriezties, lai gan nepieciešamības gadījumā tās var noslīpēt. Savukārt polikarbonāta loksnes ir ļoti viegli samazināt pat par 1-2 mm. Polikarbonātu var viegli sagriezt pat ar metāla zāģi ar smalkiem zobiem vai finierzāģi. Šim nolūkam jums nav vajadzīgas īpašas prasmes. Malas ir daudz mazāk bīstamas, un tām nav nepieciešama īpaša apstrāde.