Ko darīt, ja siltumnīcas polikarbonāts laika gaitā kļūst netīrs un nelaiž cauri gaismu, bet tīrīšana ir sarežģīta?
Jāparūpējas par to, lai polikarbonāts nekļūst netīrs. Polikarbonāta siltumnīcai jāizvēlas klaja vieta, vēlams, tālāk no putekļainiem ceļiem vai lieliem kokiem. Putekļi un netīrumi no polikarbonāta tikai jānoskalo ar šļūteni vai augstspiediena sūkni. Ja siltumnīca sevišķi nosūbējusi, tad polikarbonāta siltumnīcu mazgā ar sodas šķīdumu. 10 litros ūdens izšķīdina ēdamkaroti dzeramās sodas, šķidrumu lej rokas pulverizatorā vai dārza smidzinātājā.
Izņemiet no siltumnīcas visas augu atliekas (sausās galotnes, zāli), izņemiet podus un baseinus, ja tādi ir. Noņemiet visus striķus un knaģus. Uz tiem arī sakrājies daudz netīrumu, un netīrumos ir parazīti. Turklāt siltumnīcas mazgāšanai traucēs visādas auklas un uz āru izvirzīti kociņi. Izmantojiet slotu, lai noslaucītu putekļus no rāmja, no sienām un griestiem noņemtu zirnekļu tīklus, pielipušās lapas un citus gružus.
Mazgāšanas shēma:
- Uzklājiet lielu daudzumu ziepju vai sodas šķīduma (soda, nonākot uz augsnes, augiem nekaitē) uz virsmas, kas iepriekš ir notīrīta no zirnekļu tīkliem un gružiem, samitrinot visas plaisas. Vari izmantot arī neitrālu ekoloģisko trauku mazgāšanas līdzekli vājā koncentrācija, bet netīrākās vietas viegli paberzēt ar mīkstu drāniņu, sūklīti vai mopu un no skalot ar ūdeni.
- Pagaidiet 20-30 minūtes, lai sārmainais ūdens iedarbojas. Šajā laikā jūs varat mazgāt siltumnīcas ārpusi.
- Noskalojiet ziepju šķīdumu ar tīru ūdeni, līdz sienas atkal kļūst caurspīdīgas. Siltumnīcu var noskalot ar augstspiediena ūdens strūklu (ja polikarbonāts ir vecs vai plāns, augstspiediena ūdens strūkla var to salauzt!).
Neizmantojiet augstas koncentrācijas sārmus vai skābes!
Šādi risinājumi var sabojāt polikarbonātu, izraisot duļķainu vai dzeltenu plankumu parādīšanos. Tāpat mazgāšanai neizmantojiet pulverus ar abrazīvām piedevām, skrāpjus, cietās otas un citus instrumentus, kas var radīt skrāpējumus. Ja uz sienām ir kaut kas iestrēdzis, vispirms tas ir jāatmiekšķē.
Lai siltumnīcas sienas neapsūbētu, ražas audzēšanas laikā vajag rūpēties arī par slimību profilaksi un mikroklimatu siltumnīcā - tātad arī par vēdināšanu. Ja siltumnīca ir lielāka par 3 x 4 m, tai vajag papildu vēdlogu sānos vai augšā. Apdomāšanas vērts pirkums ir automātiskā ventilācijas iekārta.