Tiek uzskatīts, ka katra diena pirtī cilvēku padara par dienu jaunāku. Taču pārāk bieži pirtī iet arī nevajag, jo pirtī izdalās ne tikai sviedri un sārņi, bet arī minerālvielas un citas organismam vajadzīgas vielas.
No kā labāk siet pirts slotiņu?
Pirts slotas sien jaunā, nevis vecā mēnesī, kā tas kādreiz bija pieņemts. Slotas var taisīt no vairākiem kokiem pēc sajūtām - sagriež zarus un, kas sagriezts, to arī liek slotā. Laba pirts slota ir tāda, kas piemērota pirtnieka darbam.
Pirts slotas garumam jābūt no elkoņa līdz pirkstu galiem, un tik resnam kātam, lai var brīvi apņemt ar plaukstu.
Kokiem un augiem ir savs enerģētiskais lauks.
Spēcīgu cilvēku slota ir ozola pirts slota - ozols ir spēka koks, bet tam ir savs noslēpums. Ozols stiprina, bet, ja tajā brīdī esi vājš vai ir kāda problēma, ozola slota problēmu pastiprina. Ja sāp kakls vai ir iesnas, pirtī var iet, bet ozola slotu izmantot nevajag - slimība saasināsies.
Ceriņš kopā ar pelašķi būs ļoti laba kosmētiskā slota, kas padara ādu samtainu, līdzina grumbas. Savukārt kadiķa slotiņa atbrīvo no visa veida negatīvām enerģijām, papildina enerģētiskos resursus, atbrīvo cilvēku no bailēm, veicina fiziskos attīrīšanās procesus cilvēka ķermenī un Palīdz sakārtot daudzas lietas, ja cilvēks pie tā piedomā.
Slota no upene – enerģētiski visspēcīgākā slota, laba pagalvja slota. Sviedrē, veicina radioaktīvo vielu izvadīšanu, noņem sāpes.
Vērts izmēģināt arī slotu segu - visu ķermeni no galvas līdz kājām apklāj ar pirts slotām, tā ir brīnišķīga un dziedējoša sajūta.