Malku var sagatavot un glabāt visdažādākajās vietās un veidos - gan tradicionalajā malkas šķūnī, gan malkas nojumēs, grēdās un pažobelēs.
Lai malka būtu kvalitatīva, tai jāžūst vismaz divus gadus.
Kraujot malku, nav jābūt pārmēru rūpīgam. Malka labāk žūst, ja grēda nav sakrauta pārāk blīvi.
Lapu koku malka ir labāka par skujkokiem, kas degot izdala daudz sveķu, un krāsns dūmu ejas un skurstenis ātrāk aizsērē.
Malku kraujot, to var sadalīt pa dažādu gadu zonām - divos vai trijos nodalījumos.
Ja mājā ir dažādas krāsnis, malku sašķiro, jo kamīnam, maizes vai pirts krāsnij nepieciešamas katrai sava veida un dažādu garumu malkas pagales.
Malka ir dekoratīva, tāpēc to var likt gar mājas, saimniecības ēkas vai pirts sienām. Pažobelēs malka arī labi vēdinās.
Malku visu vasaru var turēt vienkārši kaudzē - ūdens notek, un malka izvējojas. Rudenī malka ir pažuvusi - to droši var likt šķūnī.
Ja malkas apkures katls atrodas pagrabstāvā bez logiem, nevajadzētu pārsteigties un nest malku lejā. Šķiet, darbs ātrāk padarīts, un malka nemētājas apkārt, taču, nepietiekami izvēdināta, tā sāks pelēt, un būs jānes atkal ārā.
Malkas krāvums lielā malkas šķūnī jāveido stabils un apakšā labi vēdināms. Tāpēc jāparedz vertikāli statņi, kas satur malkas grēdu, lai tā nesagāžas.
Laba alternatīva malkas pamatnei ir tā sauktās eiropaletes, uz kurām transportē dažādas preces. Tās veidotas no taras dēlīšiem, ar gaisa spraugām.
Malku vari kraut lielās apaļās stirpās - ērti un dekoratīvi.
No malkas var veidot dažādas krāvuma formas. Izmantojot īsākas vai garākas, smalkāk saskaldītas vai rupjākas pagales, var iegūt pat skulptūrai līdzīgu krāvumu. Taču jāatceras - svaigi zāģēta malka žūstot saraujas. Ja to neņem vērā, sarežģītāks veidojums var zaudēt formu vai pat sagāzties.
Ja aiz blīvas malkas sienas vai vienmērīga krāvuma novieto mākslīgās gaismas avotu, siena izskatīsies vēl dekoratīvāk.