Šeit ir apkopoti daži svarīgi padomi tomātu audzēšanai siltumnīcās vai atklātā laukā, kuru ievērošana palīdzēs iegūt labāku ražu un novērst biežāk pieļautās kļūdas.
Augsnes sagatavošana
Augsnē jāpievieno organiskie mēslojumi kā pelni, komposts, un kūdra. Zemi tomātu dobēs pilnībā maina reizi 3-4 gados.
Laistīšana
Pārbaudiet augsnes mitrumu 5-7 cm dziļumā; ja augsne ir pietiekami mitra, laistīšana nav nepieciešama. Tomātus ieteicams laistīt dienas otrajā pusē ar siltu ūdeni.
Imūnsistēmas stimulēšana un mēslošana
Izmantojiet nātru virces un bioloģiskos mēslojumus. Augu imūnsistēmu stimulē ar nātru viršu šķīdumu. Augšanas sākumā tomātiem nepieciešams slāpeklis, bet veidojoties ķekariem - magnijs un mikroelementi.
Lapu ķekaru apsaimniekošana
Lapas griež, nevis lauž. Regulāri noņemiet bojātas un slimas lapas, kā arī tās, kas savu uzdevumu paveikušas.
Ravēšana
Ravējiet uzmanīgi ar rokām, lai nebojātu tomātu saknes. Pēc ravēšanas saknēm var pārkaisīt barības vielām bagātu kompostu.
Mulčēšana
Pēc laistīšanas un ravēšanas mulčējiet tomātus ar komposta slāni, lai uzlabotu augsnes struktūru un nodrošinātu mitruma saglabāšanu.
Sēklu augšana un atlieku apsaimniekošana
Sējiet zaļmēslojumu zem tomātiem vasaras beigās, lai uzlabotu augsnes struktūru. Pēc sezonas beigām izvāciet no siltumnīcas visas tomātu atliekas un kompostējiet tās atsevišķi.
Vispārīgi
Izvēlieties piemērotas šķirnes un izvairieties no hibrīdiem, ja vēlaties paši ievākt sēklas. Neaizmirstiet par nepieciešamību regulāri mēslot un stimulēt augu imūnsistēmu, kā arī par savlaicīgu lapu un pazarīšu apsaimniekošanu, lai veicinātu veselīgu augšanu un labu ražu.