Augustā siltumnīcā un dārzā ir daudz darāmā, lai nodrošinātu bagātīgu ražu. Lai vasarā paveiktais vainagotos ar panākumiem, īpaša uzmanība jāpievērš tomātiem, gurķiem, kartupeļiem un sīpoliem.
Tomātu un gurķu kopšana
Tomātu kopšana:
- Augusta sākumā nogrieziet tomātu galotnes, lai paātrinātu augļu nogatavināšanu. Atstājiet vismaz trīs lapas virs pēdējā ziedķekara.
- Lai novērstu pelēkās puves (Botrytis cinerea) un augļu brūnās puves (Phytophthora infestans) attīstību, noņemiet bojātās lapas, bet neizgrieziet pārāk daudz, lai augi spētu nobriedināt augļus.
- Intensīva siltumnīcas vēdināšana palīdz samazināt gaisa mitrumu un paātrina rasas nožūšanu. Papildmēslojumā pievienojiet kālija hlorīdu (10–15 g/10 l ūdens) vienu reizi nedēļā, lai veicinātu augu pretestības spējas.
Gurķu kopšana:
- Uz gurķiem attīstās neīstā miltrasa. Inficētās lapas ātri novāciet un iztīriet siltumnīcu, lai novērstu infekcijas izplatīšanos augsnē.
- Ja nepieciešams, izmantojiet NeemAzal-T/S, lai kontrolētu baltblusiņas, un regulāri nomainiet dzeltenās līmplāksnes, lai samazinātu kaitēkļu skaitu.
- Pārbaudiet augus un noņemiet laputīm un tīklērču bojātās lapas ar visiem kaitēkļiem.
Sīpolu un kartupeļu novākšana
Sīpoli:
- Kad sīpolu lapas nogūlušas, izraujiet sīpolus ar saknēm un lieciet apžūt zem nojumes vai tukšā siltumnīcā.
- Ja lapas ir stipri inficētas, nogrieziet tās virs lūzuma vietas, atstājot 5-6 cm garu kakliņu.
- Sīpolus žāvējiet vairākas nedēļas, līdz ārējās zvīņas ir pilnīgi sausas, un pēc tam glabājiet sausā telpā.
Kartupeļi:
- Parasti septembra sākumā tiek vākti kartupeļi. Divas nedēļas pirms ražas novākšanas nopļaujiet kartupeļu lakstus, lai miza nobriestu un kartupeļi labāk glabātos.