Lai eglīte mūs ilgāk priecētu tā jāpasargā no straujas gaisa temperatūras maiņas un gādājiet, lai eglītei nepietrūktu ūdens un reizi dienā eglīti jāaprasina!
Eglīte pēc atnešanas mājās ir pamazām jāpieradina pie istabas siltuma, tāpēc sākumā ieteicams to nolikt pagrabā vai mēreni vēsā garāžā, pēc tam kāpņu telpā un tikai tad - istabā.
Eglīte jātur ūdenī, tāpēc, kad iegādājaties kāju eglītes stiprināšanai, izvēlieties tādu, kurai ir pietiekami liela ūdens tvertne. Regulāri pārbaudiet, vai egle nav izdzērusi ūdeni. Ja nav eglītes turētāja, varat to ievietot spainī ar slapjām smiltīm.
Pirms likšanas ūdenī egles stumbru jāatbrīvo no mizas un vēlams tajā iezāģēt, lai koks labāk uzsūktu ūdeni. Ūdenim var pievienot aspirīna tableti un pāris karotes cukura vai dārzeņu mēslojumu.
Lai skujas nesāktu birt jau pirmajās dienās, eglīti jānovieto telpas vēsākajā stūrī - nekādā gadījumā pie krāsns vai radiatoriem vai caurvējā.
Pērkot eglīti, pārliecinies, vai tā ir svaiga! To var pārbaudīt satverot eglīti aiz stumbra un pāris reižu stingri uzsitot zemi. Ja skujas uzreiz sāk birt, tas nozīmē, ka eglīte nocirsta jau pirms laba laika. Kā arī svaigai eglītei cirtuma vieta ir gaiša, bet pirms ilgāka laika cirstai eglītei cirtum vieta ir apbrūnējusi un tumša.