Idejas, kā krāšņiem ziediem izdaiļot namu palodzes, terases un balkonus. Augi balkonu padarīs daudz mājīgāku un skaistāku.
Pirms ķeraties pie balkonu augu iegādes, jāizvērtē vairāki faktori kritērijus, kā piemēram, kāda ir balkona platība, vai augi būs saulē vai tieši pretēji - ēnas pusē, vai tos skars vēja brāzmas vai tie būs aizvējā aizvējš? Saulainā pusē patiks lielākajai daļai augu - prasīgajām un kaprīzajām petūnijām, pieticīgajām pelargonijām (ģerānijām), alisēm, mandevillam jeb dipladēnijam, trīskrāsu ģerānija, kas līdzinās vojolītei, verbenām (piesaista taureņus), salmenēm un daudziem citiem augiem. Dienvidu pusē labāk nestādīt begonijas un lobēlijas. Ēnainā ziemeļu pusē labi jutīsies lobēlijas, nenogurstoši ziedošās un fifīgās fuksijas, balzamīnes, šaurlapu samtenes, kā arī parastā efeja. Vējainā vietā labāk stādīt zemus augus - zemās petūniju šķirnes, lauvmutītes, samtenes, alises.
Vēl jāņem vērā, kādu funkciju pildīs augi - tie maskēs kādu nepievilcīgu skatu, priecēs tikai Jūs vai arī garāmgājējus? Jāizvērtē arī ir balkona kravnesība, jo lieli, izmirkuši puķu podi ir ļoti smagi!
Balkonu puķu kastēm galvenokārt izvēlas viengadīgos augus. Kastes (poda) apakšā vēlams iebērt drenāžas kārtu (keramzītu, rupjas smiltis, grants, ķieģeļu lauskas u.tml.). Stādīt, ka arī laistīt augus nevajadzētu dienas karstajā laikā, bet gan vakarā vai agrāk no rīta, kad gaiss ir vēsāks.
Lai puķes krāšņi ziedētu līdz pat rudenim, tās ir regulāri jālaista un jāmēslo (var izmantot arī ilgstošas iedarbības mēslojumu, kuru jau stādīšanas laikā pievieno augsnei).
Lai paildzinātu koka kastu kalpošanas laiku, tajās ieklāj agrotīklu, tādējādi neļaujot augsnei saskarties ar koku. Plastmasas kastes labāk izvēlēties tādas, kurām ir biezākas sieniņas vai dubultsienas.